Rekuperacja – Kraków | Montaż rekuperacji

Montaż rekuperacji - Kraków

Rekuperacja 2

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Zasada działania rekuperatora jest taka, że ogrzewa on świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. Inaczej mówiąc – rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.
Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na zasysaniu powietrza wytwarzanego przez kominy, natomiast Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez urządzenie, czyli rekuperator. Montaż rekuperacji umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego ,wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla powietrza.
Rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Hale przemysłowe i fabryczne to miejsca, w których odpowiednia wentylacja jest nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich urządzeń, jak i bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Odpowiedni przewiew oraz filtracja wydzielających się szkodliwych substancji, także utrzymanie odpowiedniej temperatury jest kluczowe także ze względu na komfort pracy zatrudnionych w pomieszczeniu przemysłowych pracowników. ClimaZone oferuje Państwu profesjonalne wdrożenia systemów wentylacji, jak i klimatyzacji dostosowanych do norm bezpieczeństwa, które znacznie poprawią efektywność pracy, jak i sprawią, że atmosfera na hali będzie odpowiednia.
Zapewniamy pełną i kompleksową obsługę – począwszy od doradztwa oraz opracowania planu montażowego instalacji, spełniającej wszystkie Państwa oczekiwania oraz wymogi sanitarne, przez dokonanie wdrożenia. Zamontowana przez nas wentylacja zagwarantuje doskonałe warunki pracy.
Współpraca z ClimaZone obejmować może także kompleksowe prace serwisowe i konserwacyjne, które zapewnią nieustanne prawidłowe oraz efektywne funkcjonowanie zamontowanych urządzeń także w trudnych warunkach, gdy są one narażone na kurz, pył, czy też zwiększoną wilgoć.
Montowane przez nas systemy wentylacji oraz klimatyzacja to gwarancja najwyższej jakości urządzeń oraz przemyślane wykonanie oparte o najnowsze technologie.
Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem ofertowym ClimaZone, jak i do kontaktu z naszym konsultantem. Gwarantujemy wykonanie BEZPŁATNEJ konsultacji na terenie Państwa lokalu, w wyniku której wspólnie opracujemy projekt instalacji dopasowany do Waszych potrzeb, możliwości technicznych oraz finansowych.
Podczas konsulatacji przedstawiciel ClimaZone dokona wyceny kosztów instalacji oczekiwanych przez Państwa urządzeń, określi orientacyjny czas realizacji oraz przedstawi wszelkie możliwości związane z oszczędnością energii, które zapewniają dostarczone przez ClimaZone urządzenia
Współpraca z nami to gwarancja kompleksowej usługi w pełni dopasowanej do potrzeb każdego Klienta wykonanej z troską o jakość oraz bezpieczeństwo!

Wentylacja

Montaż rekuperacji 2

Jakie zalety ma rekuperacja?

Montaż rekuperacji

Oferowana przez naszą firmę nowoczesna rekuperacja, pozytywnie wpływa na komfort przebywania w danym pomieszczenia, a także na stan zdrowia wszystkich domowników. To system gwarantujący 100% świeżego, filtrowanego powietrza, bez zawartości szkodliwego dwutlenku węgla. Proponowana przez nas rekuperacja domów umożliwia utrzymanie poziomu dwutlenku węgla na optymalnym poziomie, które nie przekracza dopuszczalnych norm, ustalonych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nawiewane powietrze jest pozbawione smogu, pyłku, bakterii, wirusów, a także kurzu. Energooszczędna rekuperacja to rozwiązanie dedykowane każdemu klientowi, któremu zależy na zmniejszeniu płaconych dotychczas rachunków za prąd. Rekomendowane przez nas rozwiązanie umożliwia skuteczne ogrzanie budynku w sposób efektywny, szybki i przede wszystkim tańszy w porównaniu do funkcjonującej prawidłowo wentylacji grawitacyjnej. Energia w systemach rekuperacji jest odzyskiwana poprzez wymiennik ciepła nowoczesnego rekuperatora, co umożliwia prawidłowy obieg nawiewanego powietrza. Wszystko to pozytywnie wpływa na koszty związane z opłatami za zużycie energii elektrycznej, przeznaczonej na podniesienie temperatury powietrza w wybranych pomieszczeniach, znajdujących się w domu jedno lub wielorodzinnych.

Polecany przez nas montaż rekuperacji stanowi sprawdzone rozwiązanie dla wszystkich klientów, którym zależy na oddychaniu świeżym, starannie przefiltrowanym powietrzem przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę. Pragniemy nadmienić, że systemy rekuperacji umożliwiają skuteczne oczyszczanie powietrza, nawet przy zamkniętych oknach. To instalacje, dzięki którym można także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów czy wilgoci, bez dotkliwych strat ciepła, przeciągów i zwiększenia kosztów, związanych z utrzymaniem optymalnej temperatury powietrza w danych pomieszczeniach. Prawidłowo działający system rekuperacji, umożliwia szybką wymianę powietrza i oczyszczenie go, bez potrzeby intensywnego wietrzenia, co grozi wyziębieniem pomieszczeń, jak również zwiększeniem nakładów finansowych, przeznaczonych na ogrzewanie wnętrza, szczególnie w trakcie panowania niskich bądź ujemnych temperatur powietrza. Proponowana przez nas rekuperacja domów to rozwiązanie nowoczesne, dopasowane do potrzeb i preferencji każdego klienta. To alternatywa budynków z wentylacją grawitacyjną, ponieważ system rekuperacji doskonale spełnia swoje zadanie przez cały rok, wpływając pozytywnie na samopoczucie wszystkich osób przebywających w danym pomieszczeniu. Proponowany przez nas montaż rekuperacji to usługa poprzedzona rzetelnym wywiadem z każdym klientem, co pozwala na dopasowanie tego systemu do indywidualnych potrzeb, a także budżetu finansowego, jakim dysponuje potencjalny zleceniodawca.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rekuperacji?

Rekuperacja 3

Rekuperacja domów – dla kogo przeznaczona jest ta usługa?

Rekuperacja

W ramach prowadzonej przez nas działalności, oferujemy montaż rekuperacji. To korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Nasze usługi dedykujemy klientom stawiającym nowoczesne, energooszczędne budynki, którym zależy na wysokim komforcie przebywania w nich i oddychaniu świeżym, dokładnie przefiltrowanym powietrzem. Rekuperacja domów to usługa skierowana także do osób, którym zależy na zrównoważeniu kosztów związanych z użytkowaniem i eksploatacją swojego domostwa, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego. Nowoczesna rekuperacja, oferowana przez naszą firmę ClimaZone, przydaje się osobom, które nie są przekonane do wietrzenia pomieszczeń poprzez otwieranie okien. Rekuperacja domów działa skutecznie, nawet przy bardzo szczelnych oknach, nie przepuszczających zbyt dużej ilości świeżego powietrza. Rekuperacja to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie rozszczelniania swoich okien, aby umożliwić skuteczne działanie wentylacji grawitacyjnej. Proponowana przez nas rekuperacja to nowoczesne, a jednocześnie atrakcyjne cenowo rozwiązanie, dedykowane bardzo wymagającym klientom.